نظرسنجی

«روزهای مد کیف» در پایتخت اوکراین

نوشته شده توسط "پژمان دیانی" در تاریخ 21 بهمن 1394
«روزهای مد کیف» در پایتخت اوکراین

پنجمین دوره "روزهای مد کیف" یکی از رویدادهای صنعت مد اوکراین از تاریخ 4 تا 7 فوریه 2016 ،15 تا 18 بهمن ماه 1394،با حضور ۶۰ طراح و عرضه کالکشن های پاییز و زمستان 2016 و 2017 در پایتخت این کشور و با حمایت مرسدس بنز برگزار شد.

آنا کولومویتس معروف به «آنا کی» طراح ۲۰ ساله اوکراینی چهار سال پیش برند «آنا کی» را راه اندازی کرد و امروز طرفداران ویژه خود را دارد. اولین نمایش مد «آنا کی» سه سال پیش در هفته مد لندن برگزار شد و لباس های این برند اوکراینی امروزه در ۴۰ فروشگاه و در ۲۵ کشور فروخته می شوند.

آنا کولومویتس می گوید: «این کالکشن به فضا اختصاص دارد. اشیا و رنگهای فضایی همه ایده های خود من هستند و با فضای کیهانی من ارتباط دارند. اسم این مجموعه مهمانی از آینده است. برای طراحی هر فصل من از داستان های کودکان و قصه های شاه پریان الهام می گیرم. همچنین تیم برتون یکی از الهام های من است. من دوست دارم تصاویری که در کارتون ها آفریده شده اند را تکمیل تر کنم.»

الگا اندریوا، کالکشن تازه خود را با الهام از یک لوگوی «من نیویورک را دوست دارم» کار طراح گرافیک معروف آمریکایی و همچنین پوسترهای تزیینی دهه ۸۰ طراحی کرده است. او می گوید: «من از پوسترهای دهه ۸۰ تاثیر زیادی گرفته ام. این آزادی است، زنی که برای انتخاب آزاد است. در تمام کارهای من هیچ استاندارد معینی برای وصل کردن پارچه های بافته شده و تزیینات کاردست که من در کارهایم از آنها استفاده می کنم وجود ندارد.»

برگزارکنندگان «روزهای مد کیف» امیدوارند این رویداد امکانی برای ارتباط طراحان بین المللی با همتایان اوکراینی بوده و عرضه آفرینش های این طراحان تازه کار در دنیای مد را تسهیل کند. یکی از این برگزارکنندگان می گوید: «این شروع زندگی حرفه ای برای بسیاری از طراحان مد است. نمونه های زیادی از موفقیت های بزرگ حرفه ای طراحان با کمک های ما وجود دارد. پنج سال پیش کسی چیزی از هفته مد اوکراین نمی دانست حالا همه می دانند موج بزرگی از طراحان اوکراینی وجود دارد و در پاریس نمایشگاه هایی داریم که کارهای این طراحان را می فروشند.»کلیدها: رویداد مد ،روزهای مد ،کیف ،کالکشن ،طراح مد ،طراح لباس ،2016 ،2017
منبع : سایت مد و پوشاک

مطالب مرتبط


نظرات بازدید کنندگان :

هیچ نظری ثبت نشده است.

ثبت نظرات

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
*نظر شما:
*کد امنیتی:

ارتباط با ما

چنانچه علاقه مند به عضویت در خبرنامه مرجع تخصصی مد و پوشاک ایران هستید لطفا اطلاعات درخواستی را وارد نمایید.

پر بیننده ترین مطالب

▲ برو به بالا ▲