نظرسنجی

وقتی مدل ها،تصمیم می گیرند طراح مد و لباس شوند

نوشته شده توسط "گیتی محمدی" در تاریخ 26 خرداد 1396
وقتی مدل ها،تصمیم می گیرند طراح مد و لباس شوند
یک تفکر قدیمی در دنیای مد هست: اگر بعد از شوی لباس،مدل ها، لباس ها را به خانه برده و در محافل عمومی به تن کنند، این شوی لباس موفق خواهد بود و در غیر این صورت خیر.

بر اساس نقل قولی از رابرت بروک ، مشاوربرند های لوکس : " مدل ها همواره ، مقیاس سنجش خوبی در دنیای مد هستند.

این واقعیت را نمی توان انکار کرد که مدل ها در طی سال ها فعالیت در صنعت مد ، از دانش و اطلاعات مفیدی در مورد پوشاک و اتفاقات درون و برون این حرفه برخوردار می شوند .

اما سوالی که در اینجا مطرح می شود این است : آیا مدل های با تجربه که چهره های مشهوری نیز هستند ، توانائی تبدیل شدن از یک مدل به یک طراح را دارند؟

برای تحقق این هدف ، یک مدل باید گام سخت و بزرگی بردارد تا ازیک جریان ساز مد و کسی که صرفاً به مد شدن چیزی کمک میکند ، به یک کارآفرین تبدیل شود.

داشتن یک نام معروف در صنعت مد اگرچه بسیار تاثیرگذار است اما برای موفقیت کافی نیست و محصولات و طراحی ها به نوبه خود، باید از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشند.

الیزابت هارلی ، (مدل، هنرپیشه و طراح ) که در سال 2005 مجموعه لباس های ساحلی خود را ارائه کرد، به خوبی از فضایی که بدلیل شهرتش در اختیاردارد بهره برده است.


لیا کبد ، مدل بسیار مشهور اتیوپیایی و پای ثابت جلد مجله ها و شوهای لباس ، که با الهام از فرهنگ و صنایع دستی کشور خود اقدام به تولید و ارائه لباس های سنتی نخی و سوزن دوزی شده زنانه و بچگانه به نام لم لم ( LEMLEM) نموده ، معتقد است این تجربه کاری به او کمک کرد تا اولین گام ها را در این صنعت بردارد.
لیا در این باره می گوید: تجربه مدلینگ من و سال ها کار در این صنعت ، نکات زیادی به من آموخت و برای شروع طراحی بسیار مفید بود اما حرفه طراحی لباس ، چالشی بزرگ است و نیاز به دانش و تلاش فراوان دارد.برخی از هنرپیشه ها، خواننده ها و سایر افراد مشهور نیزاز امتیاز نام خود در این صنعت بهره برداری میکنند وبه سرعت دارای کسب و کارهای پر فروش می شوند.
نام و شهرت آنها مانند یک کاتالیزور عمل میکند و در مقایسه با طراحان عادی بسیار سریع تر توجه رسانه ها و مردم را به برند های خود جلب میکنند بطور مثال میتوان از ویکتوریا بکهام ، اشلی و مری کیت السن (دو خواهردو قلوی بازیگر) نام برد.

اما خانم آنی بینگ ، مدل و خواننده پیشین و طراح مد و پوشاک فعلی، نظر دیگری دارد : "در زمان ما ، اینکه قبلا مدل باشی نه تنها کمک زیادی نمی کرد بلکه باعث میشد ما دو برابر بقیه طراحان تلاش کنیم تا مردم ما را جدی بگیرند و بتوانیم خود را در این صنعت ثابت کنیم .
زمان زیادی گذشت تا ما را نه فقط بعنوان یک مدل بلکه یک طراح لباس بپذیرند". تخصص او در استایل خیابانی شامل کت های چرمی وشلوار جین های زاپ دار( دارای نخ کش و پارگی ) است.
 

کلیدها: مدل ،طراح ،فشن ،مد ،fashion,mode,model,designer,Fashion Designers
منبع خبر: سایت مد و پوشاک

مطالب مرتبط


نظرات بازدید کنندگان :

هیچ نظری ثبت نشده است.

ثبت نظرات

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
*نظر شما:
*کد امنیتی:
▲ برو به بالا ▲