نظرسنجی

پرفورمنس موزیکال"مراقب ماموتها باشید"اولین نمایش مد و لباس ایران به روی صحنه رفت

نوشته شده توسط "تحریریه مدوپوشاک" در تاریخ 18 شهریور 1396
پرفورمنس موزیکال
برای اولین بار برفورمنس موزیکال بلک لایت "مراقب ماموتها باش" با موضوع مد و لباس ایران با حمایت موسسه مد و لباس رادین در تماشاخانه دا به روی صحنه رفت .


از نکات جالب توجه این نمایش خاص بودن محل نمایش،استفاده از چاشنی طنز و موسیقی های مختلف و نکات مدو لباس ایران می باشد که از نظر بسیاری از کارشناسان و صاحب نظران این صنعتکه در ادامه به آن می پردازیم ،مورد تایید قرار گرفته و پیشنهاد تماشای این پرفورمنس را داشته اند .

 پیروز میرزایی نویسنده و کارگردان این اثر در خصوص ایده این نمایشنامه مواردی را بیان نمود که به آن می پردازیم:

ایده چی بپوشم اززمان آشنایی من بامجله صنعت مد ولباس شکل گرفت. بعدازتحقیق وپژوهش درمورد پوشش های مختلف با دنیای بزرگ صنعت مد و لباس آشناشدم و بیشتر شیفته این که الیاف، رنگ و برش های مختلف چه دنیای عجیبی درخود گنجانده اند، شدم.

ما اقوام مختلف را درابتدا با ظاهرشان تشخیص می دهیم. این ظاهرمشخصه آنهاست و برای آن تعریفی جمعی دارد.

آیا دنیای مدرن خواسته است که برای پوششمان تعریفی نداشته باشیم؟ خیر، قطعا اشتباه است. ما دراین دنیای مدرنیته به شعور پوشش باید برسیم که تعریفمان از آنچه می پوشیم چیست.

نمایش مراقب ماموت ها باشید، یکی از سه گانه چی بپوشم است که باهدف ما هرچه هم بپوشیم خرده ای نیست اما آگاهی و درک نوع انتخاب را باید پیداکنیم، اجرا می شود.

مادرکدامیک ازانتخاب هایمان این تعریف را لحاظ می کنیم؟

شعور انتخاب، تنها مشخصه انسانیت است.از نکات قابل توجه این مجموعه نظرات مثبت صاحبان نظر این صنعت است که به نظرات حمید ابراهیمی و محمد برسوزیان در این خصوص بسنده می کنیم.

حمید ابراهیمی در خصوص این پرفورمنس افزود:

تاتر در مملکت ما فقیر واقع شده و حیف که نمایشهایی مثل مراقب ماموتها باشید کمتر به صحنه میروند .
در خصوص مد و لباس ما تا به امروز نمایشی ندیدیم اما مراقب ماموتها باشید خیلی ظریف به این نکته اشاره کرده بود و با پیام موفقیت امیزی نمایش رو به اتمام رساندند.
پرفورمنس خوبی بود صحنه جذابی داشت پیام داستان رو دوست داشتم به تمام کسانی که صدای من و یا تصویر منو میشنوند پیشنهاد میکنم بیان این نمایش رو ببینند.

 و محمد برسوزیان در این خصوص گفت:

بعد از سالها یک نمایش خوب دیدم گاها به سالن های تاتر میروم و از نمایش های روی صحنه دیدن میکنم اما واقعا بعد از سالها یک نمایش خوب دیدم.
وقتی کارگردان بعد از اجرا به من گفت این بچه ها برای اولین بار روی صحنه حاضر میشن گفتم محال که نابازیگران بتوانند در صحنه چنین ظاهر بشوند.
نویسندگی ِ پیام نمایشِ،کارگردانیِ, بازیها, لباس, صحنه, نور و مهمتر از این علاقه و انگیزه گروه که واقعا در صحنه دیده میشه.
بسیار لذت بردم , باز هم خواهم امد و پیشنهاد میکنم دیگران هم بیان این نمایش رو ببینند 

در پایان این نمایش نامه تا تاریخ 23شهریور ماه در تماشاخانه "دا"در روی صحنه اجرا می گردد.

کلیدها: پرفورمنس ،بلک لایت ،نمایش ،ماموت ،مد ،لباس ،تماشاخانه دا ،mode,fashion,mammoths,performance,black light,
منبع خبر: سایت مدوپوشاک

مطالب مرتبط


نظرات بازدید کنندگان :

هیچ نظری ثبت نشده است.

ثبت نظرات

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
*نظر شما:
*کد امنیتی:
▲ برو به بالا ▲