نظرسنجی

پیشنهاد های کاربردی درباره پوشیدن لباس های مخمل

نوشته شده توسط "" در تاریخ 15 شهریور 1396
پیشنهاد های کاربردی درباره پوشیدن لباس های مخمل
پارچه مخمل ، قابلیت این را دارد که هم فاخر، شیک و مد روز به نظر آید و هم بسیار ناجور و ناپسند. مخمل که در دهه 70 ، سلطان حاکم بر دنیای مد بود ، دریکی دو فصل اخیر نیز از به وفور در شوهای لباس حضور داشته است . استفاده از مخمل ، حساسیت های خود را دارد که در این مقاله سعی بر این است که شما را با نکاتی در این مقوله آشنا کنیم:
  • انتخاب تونالیته های تیره و پررنگ
معمولا دردنیای مد و پوشاک ، طیف رنگ های تیره مخمل مورد استفاده قرار میگیرد که قادر است ، ظاهری کلاسیک ، فاخر و شیک به شما ببخشد. البته این به این معنی نیست که رنگ های روشن تر شیک نیستند، اما طیف رنگی که در جواهرات نیز وجود دارد از جمله آبی های تیره ، مشکی ، قرمزتیره ، زمردی وحتی صورتی های دلنشین ، انتخاب های مناسبی برای مخمل هستند.
  • مخمل نرم و لطیف

جنس پارچه مخمل بسیار مهم است و باید ازانواعی که زود چروک می شوند و الیاف زمختی دارند اجتناب کرد زیرا ممکن است حتی طرح های بسیار زیبا را بسیار سطح پائین و ناجور به نظر آورد. بهترین جنس پارچه برای مخمل ، پارچه هائی با الیاف نرم و لطیف است.

  • کت های مخمل در رنگ های تیره
کت مخمل شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر آید ولی وقتی با یک تاپ ساتن ، ست می شود ترکیب زیبائی می سازد. شما حتی میتوانید از این کت در محل کارو در طول روز نیز بهره ببرید که قطعاً ظاهری بسیار شیک و متشخص به شما می بخشد.  • چگونه یک پیراهن مخمل را به تن کنید!
فرقی نمیکند پیراهن کوتاه یا بلند باشد ، باید به خاطر بسپارید پیراهن مخمل نیاز چندانی به تزئینات اضافی ندارد چرا که مخمل به تنهائی عمق وتشخص کافی را به ارمغان میآورد. البته با پیراهن یقه باز ، یک گردنبند ساده و کیف دستی کوچک ترکیب زیبائی پدید میآورد و پیراهن های کوتاه را بویژه در زمستان ، میتوان با پوتین های کلاسیک بند دار و جوراب شلواری های ضخیم ، ست کرد.

  • تزئیناتی از جنس مخمل
از بهترین تزئینات مخملی بویژه در زمستان ، نوارهای مخملی بلند یا دستمال گردن ها هستند که به زیبائی دور گردن حلقه زده و گره میخورند. همچنین کیف های دستی از جنس مخمل نیز میتواند زیبائی خاصی به شما ببخشند.
باید توجه داشت دراستفاده از مخمل نباید زیاده روی کرد ، چنانچه لباس شما از مخمل میباشد ، لوازم جانبی را از جنس دیگری انتخاب کنید.


  • کفش و پوتین از جنس مخمل
در زمستان ، کفش هائی از جنس مخمل انتخاب راحتی برای استفاده روزمره هستند. همچنین این کفش ها ، ترکیب جالبی با جین های تیره رنگ ساژ و شلوارهائی در رنگ های خنثی و تاپ های ساده بوجود می آورند. پوتین های بالا زانوی مخملی در مناسبت های شبانگاهی به داشتن ظاهری فاخر کمک میکنند.

البته پوتین های مخملی چروک را میتوان در طول روز نیز بکار برد و از نظر قیمت نیز مقرون به صرفه ترند.


  • مخمل برای آقایان
جنس مخمل فقط مختص خانم ها نیست و کت ها ی مخملی تیره رنگ برای مردان ، در مناسبت های نیمه رسمی انتخاب کاملاً بجا و شیکی است.


  • تمیز کردن مخمل
بطور حتم ، سپردن لباس مخملی به خشک شوئی بهترین راه حل برای تمیز کردن می باشند اما ممکن است گاهی در شرایطی قرار بگیرید که دسترسی فوری به چنین مکانی نباشد. بطور مثال اگر وسط یک مهمانی ، مقداری نوشیدنی روی لباس بریزد هرگز آن را با یک دستمال پاک نکنید زیرا به بافت مخمل آسیب میزند. در این حالت لباس را از تن خارج کرده و بتکانید تا رطوبت اضافی خارج گردد و صبر کنید تا خشک شود و به کمک انگشت ، بافت آن را مرتب کنید.
 

کلیدها: مخمل ،کت ،مد ،استایل ،فشن ،velvet,fashion.mode,style,suit
منبع : سایت مد و پوشاک

مطالب مرتبط


نظرات بازدید کنندگان :

هیچ نظری ثبت نشده است.

ثبت نظرات

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
*نظر شما:
*کد امنیتی:
▲ برو به بالا ▲